Кодекс професійної етики МФО України

Кодекс професійної етики МФО України

В лютому 2020 року 20 найбільших мікро фінансових організацій підписали Кодекс професійної етики МФО України. Основні гравці, видають кредит онлайн в Україні домовились про правила кредитування та роботи з позичальниками. Така угода буде сприяти покращеню репутації та довіри позичальників до кредитних сервісів швидкого кредитування. Такою домовленністю добропорядочні гравці ринку беруть на себе додаткову відповідальність перед кліентами. Наперед не очікуючи прийняття регулятором Законодавчих норм.

Кодекс професійної етики МФО України

Кредитори, які підписали угоду погодились краще захищати інтереси споживачів послуг. МФО повинні працювати згідно з загальноевропейськими та міжнародними стандартами. Основні кредитні організації в подальшому надіються, що такі дії зможуть знымуть напругу між боржниками та кредиторами.

Мікрокредити — стан ринку 2020 рік.

Станом на початок 2020 року небанківські фінансові організації складають 48 % кредитних послуг. Нараховуеться біля 1300 мікрокредитних організацій. По данним Національного банку 57% ринку небанківських кредитів забезпечують МФО.

Ринок онлайн кредитів швидко росте. По данним НБУ за 2019 рік приріст склав більше 144 %. Загальна кількість кредитів, що видані дистанційно біля 5 мілліонів штук. Cумма виданих кредитів біля 18 міліардів гривень. Майже 85 % мікрокредитів виданих онлайн, охоплюють ТОП 20 найбільших компаній. До їх складу належить Moneyveo, MyCredit Dinero, Швидко Гроші та ін.

Угоду обговорювали та підписували представники 20 найбільших МФО України, також представники ВАФК, НБУ, Нацкомфінуслуг, Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.

Основні умови — кодекс професійної етики МФО

Серед основних домовленностей, що вказані в кодексі МФО наступні пункти

 • Після підписання договорів МФО будуть притримуватись зобовязань
 • Не буде погроз на рахунок боржника
 • МФО не будуть використовувати не цензурну лексику в діалозі з боржником
 • Не будуть надавати неправдиву інформаці про не сплату та представлятись правоохоронними органами
 • Не будуть турбувати боржника та сімю з 22.00 до 7.00 в будні та з 20.00 — 8.00 в вихідні
 • Загальна кількість вщаемовідносин з боржником не буде більше ніж пять раз в день

Відсутнісь реголювання ринку небанківського кредитування призводить до великої кількості зловживань кредиторами. Жертвами таких дій стають порядні позичальники та МФО. Не думаю, що данна домовленність стане кардинальними змінами, але її поява вже говорить про визнання наявності негативних моментів при мікрокредитованні. Це перший крок, який говорить що самі МФО та їх власники налаштовані і в майбутньому працювати. А без прозорих, чесних і зрозумілих правил довгострокового бізнесу не буде.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Кодекс професійної етики МФО України">
Комментарии: 2
 1. Иван

  Любий бізнес повинен бути розраховний на нормальних людей і поводитись всі мають адекватно. В любої людини можуть бути складні часи, і тимчасові складності не дають право кредитору порушувати закон та загальнолюдскі правила. Так само в любому бізнесі де гроші, присутні злодії та шахраї — в боротьбы з таким повинні швидко працювати правоохоронні органи та суди. Кодекс професійної етики МФО України — це перший крок в сторону порядочності та налагодження роботи кредитних сервісів

  1. admin (автор)

   Посмотрим как Кодекс професійної етики МФО України будет работать і сможет ли договоренность что-то изменить в работе с должниками при онлайн кредитовании….

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: