Овердрафт або кредитний ліміт на карту

Відкрити овердрафт або ліміт на кредитну карту онлайн. Овердрафт по платіжній картці — дуже зручний вид кредитування. Надаючи Вам ліміт овердрафту, банк дозволяє Вам періодично знімати з Вашого карткового рахунку більше грошей, ніж він є на момент зняття. Це своєрідне резервне джерело коштів, яким можна скористатися в будь-який момент у міру необхідності. Зробити заявку на кредитний ліміт

Овердрафт або кредитний ліміт на карту

Обов’язковою умовою надання ліміту овердрафту є наявність регулярних надходжень на Ваш картковий рахунок в цьому банку. При надходженні грошей на рахунок, вони автоматично зараховуються в погашення овердрафту.

  • Ліміт овердрафту — це максимальна сума коштів, на яку ви можете піти в мінус» зі свого рахунку.
  • Розмір ліміту встановлюється індивідуально і залежить від обсягу регулярних надходжень на Вашу картку, кредитної історії, наявності діючих кредитів та ще ряду факторів.

Безперечною перевагою овердрафту є простота оформлення — банки зазвичай не вимагають ніяких додаткових документів, а рішення приймається на підставі тієї інформації, яку банк вже має про Вас як про свого клієнта (паспортні дані, обороти за рахунками, кредитна історія в цьому банку). Крім того, використовуються також дані з бюро кредитних історій (перевіряється наявність кредитів в інших банках і якість їх обслуговування).

Овердрафт — яка вартість кредитних грошей?

Як і будь-який кредит, овердрафт надається на платній основі. За встановлення ліміту найчастіше стягується комісія, а відсотки нараховуються за кожен день користування, але не на весь ліміт, а на фактичну суму заборгованості за станом на цей день. Як правило, відсотки за його використання досить високі. Але в умовах багатьох банків передбачено пільговий період, протягом якого відсотки не стягуються. Тому, якщо Ви хочете отримати безвідсотковий овердрафт, головна умова — погасити його до закінчення обумовленого пільгового періоду.
Як правило, умовами використання овердрафту є його обов’язкове погашення один раз за певний період часу (наприклад, 30 — 92 дні). У разі, якщо Ви вчасно не погасите всю суму, відсотки по залишку заборгованості можуть збільшитися в кілька разів. Тому при використанні овердрафту потрібно чітко розуміти, як нараховуються відсотки за використання і уважно відстежувати терміни погашення. Інакше Ви ризикуєте несподівано для себе влізти в значні борги.

Одними з лідерів по відкриттю банківських овердрафтів для фізичних осіб в Українї це — Альфа Банк та Райфайзен Банк Аваль

Що потрібно знати при погашені овердрафту?

Якщо ви часто користуєтеся овердрафтом і не завжди вписуєтеся в пільговий період погашення, причому робите з картки нові покупки до того, як погасіть попередню заборгованість, часто досить важко буває вирахувати точну суму кредиту і відсотків, які необхідно сплатити. Добре, якщо на картці до терміну погашення виявиться потрібна сума – тоді вона просто автоматично спишеться. А якщо її не вистачить, то навіть мізерна сума, не погашена вчасно, може призвести до накопичення великого боргу. Такі казуси іноді виникають навіть через неправильне округлення при розрахунку. Клієнт впевнений, що він повністю розрахувався, а на рахунку овердрафту залишається, наприклад 5 копійок, на які починають нараховуватися підвищені відсотки та/або штрафні санкції. Саме тому для безпечного використання овердрафту необхідно вести суворий облік: коли і яку суму кредиту Ви взяли з карткового рахунку і коли, відповідно, її треба погасити. Все це зручно відстежувати, якщо користуватися інтернет-банкінгом для перегляду рухів за рахунком. Особливо важливо це робити, якщо надходження на картку приходять в різні строки і за різними сумами — тоді зростає ризик штрафних санкцій, так як немає впевненості, що кошти зайдуть в необхідний період і в потрібній сумі, щоб овердрафт зміг автоматично погаситься.
А після погашення необхідно обов’язково перевірити, чи обнулився рахунок овердрафту. Якщо все в порядку, то можна знову починати користуватися позиковими коштами в межах наданого Вам ліміту.
З усього вищеописаного видно, що овердрафт — це гарна підмога для людей дисциплінованих, які вміють вести облік і дотримуватися термінів. А для безладних, незібраних і розсіяних він може перетворитися в справжню

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Овердрафт або кредитний ліміт на карту">
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: