Колектори — як правильно розмовляти?

Колектори що порібно знаи та як правильно розмовляти?

Колектори як правильно розмовляти?
 1. Якщо до вас з візитом нагрянули колектори , ви не зобов’язані впускати їх в квартиру або в своє робоче приміщення. Згідно зі статтею 30 Конституції, не допускається проникнення в житло або в інше володіння особи, проведення в ньому огляду або обшуку, крім як за рішенням суду. Тому краще поспілкуватися поза квартирою. Якщо вони намагаються проникнути в будинок проти Вашої волі — викликайте поліцію.
 2. Попросіть візитерів пред’явити документи і підтвердити свої повноваження. У документі на представництво (довіреність та/або договір) повинні бути вказані реквізити компанії, яку він представляє ПІБ, вид і номер документа, що ідентифікує особу представника, а також обсяг конкретних повноважень, які отримало це особа. Обов’язково звірте на відповідність пред’явлені документи і зіставте повноваження з вимогами, які вам висуваються. Якщо візитер відмовляється пред’явити документи, спілкування на цьому треба закінчити можливо, перед Вами шахрай.
 3. Наступний етап з’ясувати, на підставі якого документа діє колекторська компанія. Попросіть колекторів надати документальну підставу для спілкування з Вами: кредитний договір, виписку з банку про суму боргу, а також договір, укладений між банком і колекторським агентством. Якщо сталася переуступка боргу від банку колекторської компанії, і між ними укладено договір факторингу, компанія повинна мати статус фінансової установи та бути внесеною до Єдиного реєстру фінустанов. Якщо Ви встановите, що колекторська компанія не є фінансовою установою, значить договір факторингу є дійсним і вимоги колекторів можна ігнорувати. В цьому випадку потрібно домовлятися про реструктуризацію заборгованості з початковим кредитором (банком). Переуступка боргу також може відбуватися за договором цесії. У будь-якому випадку при здійсненні переуступки боржника зобов’язані повідомити про це письмово. Якщо цього не сталося, він має право спілкуватися виключно з первинним кредитором (банком).
 4. Якщо всі надані документи в порядку, на наступному етапі треба попросити надати розрахунок розміру заборгованості. Його треба уважно вивчити часто зустрічаються випадки необґрунтованого нарахування штрафних санкцій. Згідно зі статтею 21 Закону» Про споживче кредитування«, в договорах про споживчий кредит пеня за невиконання зобов’язання з повернення кредиту та відсотків за ним не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, і не може бути більше 15 відсотків суми простроченого платежу. Сукупна сума неустойки (штраф, пеня, нарахована за порушення зобов’язань споживачем на підставі договору про споживчий кредит, не може перевищувати половини суми, отриманої споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін.
 5. Якщо Ви не згодні з вимогами колекторів про розмір Вашої заборгованості, не здійснюйте часткове погашення кредиту (в тому розмірі, який вважаєте обґрунтованим)— це не вирішить проблему, а лише посилить її, так як, здійснення навіть часткової оплати за їх вимогам рівнозначно визнанню всієї суми боргу.

Чого робити категорично не можна, якщо прийшли колектори:

 1. Не розголошуйте свої персональні дані колектори не мають права вимагати від Вас дані паспорта або коду, і тим більше їх ксерокопії. Не давайте інформацію про себе або близьких (їх місце проживання, роботи або розмір доходів). Вся ця інформація і так є у банку в кредитній справі, якщо Ви дійсно оформляли кредит. До того ж, під виглядом колекторів до Вас можуть прийти і шахраї, які збирають інформацію, щоб потім взяти на Ваше ім’я кредити.
 2. Не підписуйте відразу ніяких документів, навіть якщо роль їх, за словами колекторів, «чисто формальна». Наполягайте на тому, що вам потрібно більш детально ознайомитися з документом і порадитися з юристом, після чого Ви надішлете їм письмову відповідь. Якщо вирішили розрахуватися по кредиту, не передавайте гроші колекторам з рук в руки на місці. Будь-які платежі потрібно робити тільки офіційно: через касу або безготівкове перерахування.
 3. Ні в якому разі не передавайте колекторам документи на належне вам майно або інші ваші документи.
 4. Що робити дуже важливо Максимально фіксуйте особисте спілкування з колекторами на відео та диктофон По можливості, спілкуйтеся з колекторами виключно письмово (відправляючи на їх адресу рекомендовані листи з повідомленням). Письмовий спосіб дає можливість відобразити хід переговорів у разі судового розгляду справи.
 5. Якщо вам погрожують, намагаються крім Вашої волі проникнути в квартиру або вилучити будь-які Ваші речі відразу викликайте поліцію.

Хто такі колекори і на основі чого вони працюють?

Слід зауважити, що їх діяльність не врегульована жодним спеціальним законодавчим актом, але й не заборонена. Зсилаючись до ст. 55 ГК України, таку дыяльність можна віднести до суб’єктів господарювання. Основна діяльність це сприяння погашення заборгованості кредиору, вона може визначатись як послуга. Підставою діяльності може бути договір укладений між колекторською агенціею та кредитором. Договір може бути доручення, факторингу або коміссії. Тут можна звернути увагу на ст. 1082 ЦК України вимоги про повернення боржником боргу новому кредитору (фактору) і надалі можуть читаись як загальні вимоги ЦК України про заміну кредиторів в зобов’язаннях (глава 47). Хоча для таких організацій порібні договора, в законодавстві відсутні підстави для притягнення колекторських організацій до відповідальності без оформлених дозволів. Але потрібно памятати, що примусово стягувати заборгованість мають право тільки

 • за умови виконання виконавчого провадження і подачі виконавчого листа
 • за рішенням суду що вже набрало чинности і тільки органами державної виконавчої служби (зараз лікідовані та приеднані до органів юстиції)

Що мають право робити колекори?

 • нагадувати про заборгованість і про відповідальність за її непогашення
 • попередити боржника про намір подачі позову в суд ;
 • повідомити про початок судового розгляду та про передачу рішення суду у виконавчу службу;
 • здійснювати контроль над виконанням судового рішення.

Способи, які їм дозволено для цього використовувати:

 • Дзвонити по телефону з 08:00 до 22:00;
 • Відправляти SMS-повідомлення;
 • Відправляти електронні листи;
 • Відправляти листи поштою;
 • Особисто зустрічатися з боржником, але не частіше 2-3 разів на місяць.
май кредити на любі цілі

Висновки

Зверніть увагу, що колектори не уповноважені самостійно виконувати рішення суду, в тому числі, описувати або вилучати майно. Це –сфера діяльності судових виконавців. Більше того, статтею 30 Конституції України кожному гарантується недоторканність житла, тому Ви маєте право не пускати колекторів до себе в будинок.

Часто для психологічного впливу на боржників колектори використовують такі методи, як листи і дзвінки на роботу боржнику або його родичам, розсилання повідомлень за його друзям в соціальних мережах і так далі. Згідно з законодавством, вони не мають права розкривати інформацію про заборгованості третім особам, тому такі дії підпадають під статтю 182 Кримінального кодексу «Порушення недоторканності особистого життя»

Якщо вас залякують по телефону або при особистому візиті, це можна кваліфікувати як правопорушення, передбачене статтею 355 Кримінального кодексу-примус до виконання або невиконання цивільно-правових зобов’язань. Серйозні загрози підпадають також під статтю 129 Кримінального кодексу

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: