Небанківські уставнови показують власників

Небанківські уставнови показують власників - нові вимоги НБУ до фінансових компаній

Небанківські установи показують власників

Небанківські установи показують власників
Небанківські установи показують власників

Небанківські установи показують власників починаючи з 17 червня 2021 року. Такі вимоги до установ, що займаються фінансовими послугами установив Національний Банк України 17 ківтня 2021 року. Згідно змін, всі небанківські фінансові установи (крім кредитних спілок) повинні подавати інформацію, структури власності компанії. Також цю інформацію потрібно буде опублікувати на сайтах. Крім того, компанії, які звертатимуться за отриманням ліцензії до НБУ повинні будуть показувати своїх власників та звязки між ними. Для позичальників це ще один позитивний крок — тепер отримуючи грошові кошти ви будете знати, звідки «Ноги ростуть»

Упродовж шести місяців — до жовтня 2021 компанії без прозорої структури власності матимуть змогу виправити її. Далі будуть прийняті санкції до порушників.

Небанківські установи показують власників, які основні вимоги?

Згідно нових правил, для встановлення прозороъ співпраці на ринку фінансових послух, потрібно виконати наступні вимоги

  • Відображати інформацію про всіх реальних власників з істотною участью
  • Власники істотних частин повинні погодити її з регулятором
  • У структурі власності не повинно бути осіб, яким це заборонено

Відповідну інформацію містить постанова Національного банку України від 14 квітная 2021 року — https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_14042021_30

Деякі приклади непрозорої структури власності

Якщо відомо справжніх власників компанії, відповідно вони й будуть нести відповідальність перед Законом. Це в свою чергу змусить діяти більш відповідально та законно. Що повинно вплинути на покращення співпраці між всіма учасниками ринку. До яскравих прикладів порушення відноситься

  • Нема власників істотної участі — у всіх меньше 10 відсотків
  • Циклічна структура власності — один у одного власники
  • Використання трастових структур — оффшори, іноземні компанії з невідомими власниками
  • Непогодження істотної участі — якщо в фін.компанії в наявності власники які мають більше 10 відсотків і не погодили з НБУ, такі компанії будуть вважатись непрозорими. І відповідно до них будуть застосовуватись заходи впливу.

Які наслідки порушення нових вимог прозорості фінансових компаній?

Для виправлення структури фінансових, лізингових, мікрокредитних компаній НБУ надее час до жовтня. У разі, якщо ситуацыя не буде виправлення — регулятор може анулювати виданы компанії Ліцнзії на діяльність. Тому починаючи з червня 2021 року Небанківські установи показують власників

Так, в квітні 2021 року отримали нові ліцензії компанії ТОВ «ФК «БЕСТ ФІНАНС» для надання кредитів на умовах фінансового кредиту. ФК «ПОТОК оримало лыцензію для надання послуг факторинга. ТОВ «ДІАМАНТ+» отримало ліцензію для надання фінансових кредитів. ТОВ «ФК “ІНТЕНСИВНІ ФІНАНСИ»  та ТОВ «ФК “ФУТУРА ФІНАНС»- отримало від НБУ по три ліцензії — факторингу, лізингу та фінансових кредитів та надання коштів у позику. Всі ці компанії тепер мають вказати своїх реальних власників.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: