Позика онлайн в день та вночі та їх ризики…

Що таке позика онлайн ?

В останні роки досить велике поширення одержало поняття онлайн позика — мікрокредити або так звані «кредити до зарплати», які передбачають видачу невеликих сум (зазвичай до 10 — 20 тис. грн.) на короткий термін. Оформити позику позичальники можуть в любий час вдень та вночі, що дуже зручно. З кінця 2011 року їх стали видавати, в тому числі, з використанням дистанційних каналів продажів, тобто без відвідування клієнтом відділення банку або небанківської фінансової установи. Окремого законодавства з онлайн-кредитування поки немає, тому фінансові установи керуються положеннями Цивільного кодексу, Закону «про електронну комерцію», «Закону про захист прав споживачів», а також нормативними актами, які регулюють діяльність фінансових установ, у тому числі, у сфері кредитування».

Позика онлайн манівео

При онлайн-кредитування фінансова установа використовує повністю автоматизовану систему, яка забезпечує всі етапи роботи: пошук, залучення, оцінку платоспроможності клієнтів; прийняття рішення про кредитування; перерахування кредитних коштів на рахунку клієнта та подальше супроводження кредитної заборгованості, аж до повного закриття клієнтом своїх зобов’язань за кредитом. Як правило, клієнт бачить лише «верхівку айсберга» сайт компанії з формою Анкети заявки на отримання кредиту. У цю анкету клієнт вносить інформацію, що дозволяє ідентифікувати його особу і оцінити здатність погасити кредит. Це дані про доходи/витрати клієнта, місце та стаж роботи, наявність і стан обслуговування діючих кредитів, інформація про майно клієнта та інше. Після внесення даних в «Анкету заявку» включається автоматизований механізм перевірок та обчислень: перевірка достовірності інформації, оцінка фінансового стану, перевірка даних бюро кредитних історій, телефонним баз і «чорних списків» і багато чого іншого з широкого спектру джерел, якими володіє кожна організація. При прийнятті позитивного рішення про кредитування, система формує весь пакет документів для кредиту, перераховує кредитні кошти на зазначений клієнтом рахунок або на платіжну картку,відправляє смс та е-мейл повідомлення клієнтові, відкриває для нього «особистий кабінет» на сайті компанії, і т. д.
До 2013 року позику досить просто було отримати в банку — її пропонувало більшість роздрібних банків, що працюють на території України. Як правило, це був овердрафт на платіжну картку або кредит готівкою через касу банку. Клієнтам із зарплатними картками пропонувався автоматично встановлений кредитний ліміт у сумі 100-200% від розміру заробітної плати з процентною ставкою 30% річних. Клієнтам» з вулиці » такого роду кредити видавали зі ставкою від 40% і вище. Сьогодні, коли багато банків пішли з ринку мікрокредитування, роль «локомотива» цього напряму взяли на себе небанківські фінансові організації. Часто вони пропонують зручний сервіс, але щоб захиститися від ризиків, необхідно розуміти кілька основних моментів.

Позика онлайн Дінеро

Позика онлайн — особливості оформлення договру позики та реестрації

Перше і найважливіше для клієнта це розуміння того, з ким він планує підписати кредитний договір. Кредитний договір на папері не підписується. Компанії, що спеціалізуються на онлайн-кредитування, працюють з клієнтами за допомогою публічного договору-оферти, розміщеного у них на сайті. Клієнту висилається договір на його електронну пошту. Він входить в створений для нього Персональний кабінет на сайті організації шляхом введення одноразового пароля, який йому висилають через смс. Якщо він після цього ставить позначку в спеціальній графі про згоду із запропонованими йому умовами кредитування, він тим самим підписує електронний кредитний договір (відповідно до ст. 5 Закону»про електронну комерцію»).
Зустрічається також механізм «псевдо онлайн-кредитування». У цьому випадку інтернет-контакт з клієнтом відбувається тільки на першому етапі при відправці їм заявки на отримання позики, що включає мінімальний набір заповнюються полів. Подальше спілкування з клієнтом, збір інформації та прийняття рішення відбуваються при особистому або телефонному контакті.

Якщо рекламу організації ми бачимо часто-густо, а «Гугл», при запиті «кредит на карту без застави» або «позика онлайн», видає її у верхніх рядках результатів, зовсім не факт, що це і є найкраща пропозиція. Перше, що необхідно перевірити це сам факт існування такої фінансової компанії, так як на ринку мікрокредитування нерідко зустрічаються компанії, які працюють нелегально.
Легально працююча компанія включена в реєстр Нацкомфінпослуг — організації, яка курирує діяльність небанківських фінансових організацій. Це можна перевірити безпосередньо на сайті регулятора: https://nfp.gov.ua/content/derzhavniy-reestr.html. На сайті компанії повинна бути розміщена скан-копія свідоцтва на право займатися фінансовою діяльністю
У чому небезпека кредитування у нелегально працюючої компанії? В цьому випадку позичальник абсолютно не захищений юридично. Організації, що працюють нелегально, не погоджують свої нормативні документи (у тому числі кредитні договори та правила надання кредитів) з Нацкомфінпослуг, отже, ніяких способів впливу на компанію, крім суду, у Вас не буде. Та й методи стягнення заборгованості такі компанії теж далеко не завжди застосовують законні.

кеш позика онлайн

Скільки коштуе позика онлайн — процентна ставка?

Процентна ставка по онлайн позиці.
Сьогодні позичальники повинні бути готові до того, що небанківські фінансові установи пропонують позики онлайн, як мінімум, під 70% річних. При цьому так звані «кредити останнього дня» в сумі 1500-3000 гривень, на строк 10-30 днів, мають розмір процентної ставки 1,5-2% в день, що автоматично дає річний позичковий відсоток на 700%. Подумайте, чи в змозі Ви потягнути такий кредит і чи є сенс його брати? Але на ринку пропонуются і цікаві варіанти при кредитуванні майже без відсотків. Цікаві пропозиції моють компанія Манівео до 30000 гривень та Дінеро до 23000 гривень

Юридичні ризики онлайн позик
Перед підписанням договору уважно вивчіть все, що там викладено. Часто, типовий договір, який Вам показували до цього, відрізняється від переданого на підпис саме Вам. Це, в тому числі, стосується і дистанційного підписання договору (підписання електронною поштою). Пам’ятайте, що за недотримання умов кредитного договору кредитор може пред’явити претензії до Вашого майна: квартири, машини, грошей на рахунках і т. д..Погодьтеся, нерозумно піддаватися такому значному ризику за кредит в кілька тисяч гривень;Репутаційні ризики
У нашій країні діє кілька бюро Кредитних Історій, куди буде передана інформація по вашій позиці. У разі, якщо ви будете допускати прострочення по кредиту, інформація про це потрапить в бюро Кредитних Історій, і наступного разу при спробі взяти кредит вам швидше за все відмовлять. Але, на жаль, трапляється, що і при якісному обслуговуванні кредиту Вас можуть «записати в неплатники», внаслідок недостатньо добре організованого документообігу в деяких небанківських фінансових організацій. Тому, перш ніж брати кредит у якоїсь з фінансових організацій, варто пошукати відгуки в інтернеті про її роботу.
Недобросовісна реклама
Давно заїжджена, але все ще актуальна тема. Інформація про реальну ефективної процентної ставки по кредиту і всіх ваших витратах повинні бути надані Вам до моменту видачі кредиту в письмовому вигляді (у разі онлайн-кредитування вони надсилаються по електронній пошті).
Якщо такого документа немає, то з цією компанією не варто мати справу. Сувора українська реальність говорить про те, що чим наполегливіше і яскравіше реклама, чим частіше вона складається з фраз «безкоштовно», «акція», «найвигідніший», «дешевше тільки задарма» та інших феєричних епітетів, тим дорожче це «кредитна щастя» обходиться клієнтові. Нормальний кредитор не дає в борг безкоштовно, але він ніколи не буде приховувати ніяку інформацію по всіх типах витрат клієнта при обслуговуванні позики. І не тільки з етичних міркувань, а ще й на вимогу законодавства. Довіряти тому, хто обманює вже на етапі залучення, красивими «обгортками»- все одно, що сідати за гральний стіл з шулером: шансів на перемогу немає.

Захист персональних данних при оформленні онлайн позик

Законодавство передбачає право громадянина на захист його персональних даних. На жаль, при контакті з підозрілою фінансовою організацією, ризик того, що Ваші дані завтра опиняться в руках шахраїв зростає багаторазово. Будь-яка інформація, яку Ви залишите на їх сайті в «Анкеті заявці» або прикріпіть у вигляді сканкопий, може привести до трагічних наслідків: списання грошей з карти (ви залишаєте на сайті інформацію про номер картки і CVV код); оформлення на Ваше ім’я кредиту іншим людиною (відправили сканкопіі паспорта і коду); пограбування Вашої квартири/будинку (дані про Ваше майно в власності, які були вказані в Анкеті-заявці») і цілий ряд інших цілком реальних ризиків.
Фінансові ризики
Як вже було зазначено вище, позика онлайн в сумнівних компаніях це завжди підвищені фінансові ризики. Найпростіший з них — це приголомшлива процентна ставка до 700% річних, що означає, що на кожну 1 гривню, Ви заплатите 7 гривень відсотків. Але при цьому будь-яке прострочення може дати привід для нарахування по ній штрафів і пені. Іноді вони навіть вище, ніж відсоток по самому кредиту. Тому, якщо ви все ж зважилися взяти в борг у такої фінансової установи, намагайтеся оплачувати необхідні платежі своєчасно і в повному обсязі.
Мова не йде про те, що вищеописані ризики притаманні роботі з усіма без винятку компаніям. Звичайно ж, це не так. Більшість компаній, офіційно зареєстрованих на ринку, налаштовані на довгострокове співробітництво, тому намагаються вести себе максимально відкрито і коректно по відношенню до клієнтів. Але все-таки, винятки бувають, і про існуючі небезпеки треба знати. Той, хто попереджений -той озброєний.