Новий закон про колекторів та прострочену заборгованість

Новий закон про колекторів та прострочену заборгованість, а також про захист прав споживачів в Україні.

Новий закон про колекторів та прострочену заборгованість або краще сказати — зміни до ряду законів, якими будуть реголюватись відносини між позичальниками та кредиторами. Важливим фактором, що впливае на довіру позичальника до МФО — являеться порядність кредитної організації, можливість домовитись у разі непередбачених обставин, наявність правового захисту позичальника. Всі ці фактори впливали на довіру та сримували порядних поичальників звертатисть до мікрокредитних організацій. Так як, цей напрямок фінансових відносин в Україні взалі не регульований.

Новий закон про колекторів та прострочену заборгованість

З прийняттям та введенням змін, №1349-IX від 19 березня 2021 деякі недоліки в невеликих кредитах стануть прозоріші та доступніші. Президент України — Володимир Зеленський підписав 12 квітня 2021 року цей Закон. Ці зміни вплинуть на більше ніж 200 організацій, які надають послуги повернення боргів для Банків та кредитних організацій. Іншими словами, так звані колекторські компаній тепер будуть працювати в «правовому полі». Офіційна назва — Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості Зміни вносяться в наступні Закони України

 • Законі України «Про Національний банк України»
 • Закон України «Про споживче кредитування»
 • Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»

Про що говорить новий Закон про колекторів та прострочену заборгованість ?

Основним завданням цих змін — забезпечити гарантію позичальників та організувати співпрацю між всіма учасниками кредитування в рамках Закону. Основні тези та зміни

 • Вводиться поняття Колекторської компанії, врегулювання простроченої заборгованості та запроваджуеться їх реестр.
 • Контроль за Колекторськими компаніями покладений на Національний Банк України
 • Вводиться забезпечення відповідального ставлення до всіх категорій споживачів фінансових послуг, у тому числі при врегулюванні простроченої заборгованості
 • Вводяться штрафи до колекторських компаній — в тому числі кредитних посередників, колекторських компаній, штрафні санкції за такі порушення прав споживачів. Загальні сумми штрафів можуть бути від 300 до 8000 неоподатковуваних мінімумів. Це від 5100 до 135000 гривень, що може бути досить чуттевым.
 • Також, вводится ряд правил поведінки для представників колекторських компаній та їх співробітників.

Чим корисні зміни для позичальників?

З введенням у дію змін, позичальники отримають ряд інструментів для свого захисту. А найцінніше вони будуть мати інформацію з ким вони працюють та мають діло. Які зміни для Позичальників?

 1. При укладенні договорів кредитування та договорів переуступки боргу мають бути вказані компанії, що купують. При переуступці обовязково мае бути повідомлений позичальник.
 2. Кредитодавець не має права зазначати у договорі про споживчий кредит як поручителя або майнового поручителя особу, з якою не укладено відповідний письмовий договір. Знайомі та співробітники з позначеними телефонами — якими часто зловживали Колектори
 3. Працювати можуть тільки компанії які вказані в реестрах Національного Банку
 4. Колектори мають дотримуватись ділової етики при спілкуванні з Позичальниками
 5. Позичалники тепер можуть скаржитись при порушенні в НБУ і порушники мають бути покарані

У разі не відповідності данними змінам тепер можна офіційно скаржитись в Поліцію з всіма наслідками для порушників діючого Законодавства.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментарии: 1
 1. admin (автор)

  Дуже цікаві нововведення — якщо будуть працювати то буде дуже добре

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: